Наукові напрями

1. «Матеріалознавчі и технологічні рішення при спорудженні і реконструкції будівель і споруд» включає обгрунтування використання продуктів демонтажу старих будівель і споруд для одержання будівельних матеріалів та виробів (данная тематика начала разрабатываться в магистерских работах с конца 1990-х годов).

2. «Удосконалення технології бетону та залізобетону» включає: удосконалення безвібраційної технології виробництва бетонних конструкцій; виготовлення будівельних матеріалів з місцевої сировини за енергозберігаючими технологіями.

image036Співробітниками кафедри опубліковано більше 500 наукових і методичних робіт, 12 монографій і навчальних посібників, у тому числі 3 із грифом МОН, отримано 62 авторських посвідчень і патентів України, Росії, США й Німеччини.

На кафедрі активно проводиться методична робота. По дисциплінам, які викладають на кафедри існує 100 % учбово-методичне забезпечення, що постійно оновлюється у відповідності з вимогами профільного Міністерства. За останні роки провідними викладачами видані навчальні посібники, конспекти лекцій, методичні вказівки по виконанню практичних і лабораторних занять, курсових і дипломних проектів, магістерських робіт. Особлива увага приділяється практичній підготовці студентів при проходженні різних видів практик, які проводять викладачі кафедри, включаючи технологічні, переддипломну й магістерські.

Кафедра підтримує стосунки з наукових питань і співпрацює з Харківським національним технічним університетом будівництва та архітектури, Російськими та ВИШами Німеччини і Австрії.

image040На кафедрі працює член-кореспондент Академії будівництва України, к. т. н., доцент Болотських О. М. який закінчив Бранденбурзький технічний Університет у м. Котбусі (Німеччина), є автором більше 70 наукових праць. Їм опубліковані монографії «Ремонт і реконструкція цивільних будівель», «Європейські методи випробування цементу», «Європейські методи випробування бетону», які активно використовуються в навчальному процесі при підготовці бакалаврів, спеціалістів, магістрів. За його бутність завідуючим, кафедра істотно розширила виробничі зв'язки, придбала необхідну сучасну оргтехніку й лабораторне устаткування.

З 2009 року на кафедрі працює проф. Жван В.Д., який є генеральним директором ТОВ ПромБудНІІПроект. За його участю було розроблено проект будівництва Палацу студентів при ХНУМГ ім. О.М. Бекетоваі здійснено його зведення. Він є автором навчальних посібників з грифон МОН та проводить активну роботу з реконструкції пам’яток архітектури м. Харкова та області.

Зведення палацу відпочинку студентів, генеральний проектант – проф. Жван В. Д.


Сейчас 86 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте